Te Kura Māori o Porirua

(04) 235 9617 n.andrews@kura-porirua.school.nz 392 Warspite Ave, Ascot Park, Porirua 5024

Te Wharekura - Secondary

Te Whānau o Te Puawaitanga consists of three whānau home groups, Te Pihinga, Te Mahuri and Te Pakiaka

Ngā Kaimahi o Te Whānau Te Puawaitanga -  Wharekura Teachers

Tumuaki
Sophie Tukukino:
Tāhuhu Whakaakoranga


Pāngarau


s.tukukino@kura-porirua.school.nz

Pūkenga
Kataraina Taepa– Matakātea:
Dip Tchg, Dip Bilingual Tchg

 


k.taepa-matakatea@kura- porirua.school.nz

Kaiako
Hayley Galo
BAA, Dip Tchg


Toi ataata, Umanga, Gateway


h.galo@kura-porirua.school.nz

Kaiako
Lillani Keelan-Goldsmith
BA Grad Dip Tchg

Matihiko, Pāngarau Tau 9-10

l.keelan-goldsmith@kura- porirua.school.nz

Kaiako
Mal Gray 
Post Grad Dip Tech Sec, Tohu Mātauranga Māori

Tikanga ā-Iwi, Hītori, Ingārihi


m.gray@kura-porirua.school.nz

Appointment pending

Tikanga ā-Iwi, Hītori, Ingārihi

 

Appointment pending

Pāngarau, Pūtaiao


 

Kaiako
Tasha Ropata
Poumanawa Whakaakoranga, Dip Hapū Dev. Dip Design and Art, Tohu Reo Panekiretanga


Te Reo Māori, Poutama Tau


t.ropata@kura-porirua.school.nz

Kaiako
Hingangaro Smith
E Ed, Dip Whakairo, Boat Master

Taiao, Literacy

h.smith@kura-porirua.school.nz

Kaiako
Kahumoana Shedlock
Tohu Mātauranga Māori, Tohu MPA, Te Ataarangi Pōkaitahi, Pōkairua, Pōkaitoru


Hākinakina, Hauora


k.shedlock@kura-porirua.school.nz

Kaiako
Beau Matakātea


Mātauranga Māori, Te Reo Rangatira


b.matakatea@kura-porirua.school.nz

Kaiako
Swapan Saha


Pūtaiao
 - Chemistry; Physics 


s.saha@kura-porirua.school.nz

Jack Baker
M.Mat, Physics


Pāngarau, Pūtaiao


j.baker@kura-porirua.school.nz

EveJane Baker

Kaiwhakahaere tari

e.baker@kura-porirua.school.nz

Wareko Te Angina

Kaiawhina

w.teangina@kura-porirua.school.nz

Conway Mathews

Kaitautoko

c.mathews@kura-porirua.school.nz